Jak poznat seriózní nebankovní společnost?

5/5 - (1 vote)

Máte ve svém okolí člověka, který si vzal nebankovní půjčku a dostal se kvůli ní do finančních potíží nebo do spárů exekutora? Pár případů ale neznamená, že by nebankovní půjčování bylo špatné. Rychlé krátkodobé půjčky vás naopak mohou dostat z tíživé finanční tísně, kdykoliv budete potřebovat. Je ale nutné dávat pozor a zjistit si, u koho si půjčujete! Co si u nebankovních společností pohlídat?

Licence od ČNB

Dříve mohl poskytovatele půjček dělat de facto každý. Stačilo mít živnostenský list. Množily se společnosti, které rozhodně nemohly být ověřený poskytovatel úvěrů. Proto se objevilo plno společností, které s klienty nejednaly férově, a kvůli tomu se lidé dostali do problémů. Situace už byla skutečně napjatá, proto se vláda společně s ČNB rozhodla zasáhnout. Od prosince 2016 platí novela zákona o spotřebitelském úvěru, která vše změní k lepšímu (více o ní zde). Nově musí mít například každá firma od ČNB povolení. Pokud chcete mít jistotu, že si půjčíte od seriózní společnosti, zjistěte si právě tuto informaci.

chytre-finance.cz_viasms_cz_01

Členství v APNÚ

Zjistěte si také, zda je společnost členem APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Jedná se o nezávislý spolek nebankovních společností, které mají společný kodex. V něm se zavazují například k tomu, že klientovi vždy poskytnou komplexní informace o úvěru, že všechny jejich propagační a reklamní materiály budou jasné a nezavádějící apod. Jedním ze zakládajících členů byla společnost Via SMS s.r.o., která poskytuje rychlé půjčky do výplaty také ve Španělsku, Švédsku, Lotyšsku, Polsku a Litvě.

chytre-finance.cz_viasms_cz_02

První půjčka zdarma

Poznat společnost, která to s vámi myslí dobře můžete i podle toho, že vám poskytne půjčku zdarma, u které nic nepřeplatíte. Tím vznikne mezi klientem a společností vzájemná důvěra. Oblíbená je půjčka do výplaty od Via SMS s.r.o. Díky ní si každý snadno půjčí až 8000 Kč na 30 dní zadarmo. Žádost o půjčku se podává online a vyřízení je otázkou několika málo minut.

5/5 - (1 vote)

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA