Jak na konsolidaci půjček  

Rate this post

Pokud chcete sloučit více půjček s různými úroky a termíny splatností, konsolidace může být ideálním řešením. Měsíčně tak můžete platit méně, v jedné splátce a k jednomu datu.

Co znamená konsolidace půjček 

Konsolidace je sloučení několika půjček do jedné. Díky tomu, splácíte jednu půjčku s jedním dohodnutým úrokem, v jedno datum splatnosti měsíční splátky. Výši splátek a datum splácení si můžete nastavit, tak aby odpovídaly vašim platebním možnostem. 

Konsolidovat můžete například:

Podmínky pro konsolidaci půjček může mít každá banka nastavené odlišně. Díky kalkulačkám konsolidace si můžete porovnat jednotlivé podmínky, kam zadáte všechny své půjčky, kreditky nebo kontokorenty, které chcete konsolidovat, jak dlouho chcete splácet, a kalkulačka vám vypočítá výši nového úvěru. 

S konsolidací můžete ušetřit 

Díky konsolidaci půjček můžete získat také lepší podmínky, protože sloučením do jedné půjčky můžete ušetřit. Ta se může projevit v lepší úrokové sazbě (záleží vždy na tom, jaké podmínky máte u stávajících úvěrů dohodnuté) i nižších poplatcích, protože jich nebudete platit zbytečně několik.  

Většina bank dnes navíc nabízí vyřízení konsolidace zdarma. Výsledná měsíční splátka může být nižší, když potřebujete ušetřit ve vašem rozpočtu, nebo naopak vyšší, pokud chcete splatit půjčku rychleji. 

Jak velké půjčky lze konsolidovat 

Limity pro sloučení půjček závisí na podmínkách dané banky. Konsolidace může mít na trhu různá omezení – jak v počtu nebo typu slučovaných půjček, tak v celkové částce, kterou konsolidujete, tj. obvykle výše úvěrů, které chcete sloučit, ale je zde možnost si půjčit i vyšší částku, nebo naopak nižší, pokud některý úvěr nebo jeho část v rámci konsolidace splatíte. Třeba v Komerční bance můžete konsolidovat úvěry v celkové výši od 30 000 Kč až do 2 500 000 Kč. 

Můžete si také předem spočítat, jaké jsou možnosti pro sloučení vašich půjček na přehledné kalkulačce konsolidace. Do ní můžete zadat jak své půjčky, tak i kreditní karty nebo kontokorenty. Samozřejmě i od jiných bank. 

Co je ke konsolidaci půjček potřeba 

Pravidla pro konsolidaci se příliš neliší od žádosti o klasickou půjčku. Potřebovat budete:

  • seznam a vyčíslení závazků ke konsolidaci (půjčky, kreditní karty, kontokorenty apod.),
  • doklad totožnosti,
  • potvrzení o příjmech od zaměstnavatele (pokud jste zaměstnanec), nebo daňové přiznání (v případě OSVČ),
  • případně jiné doklady či dokumenty, o kterých vás bude informovat bankovní poradce. 

Kdy konsolidovat půjčky 

Konsolidace může být výhodná pro každého, kdo splácí více závazků najednou. Vždy ale záleží na individuální situaci. Vhod přijde jak pro lepší kontrolu nad stávajícími půjčkami, tak v případě hrozících potíží se splácením. Tuto situaci je vždy dobré řešit včas s bankou.

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA