Včasná investice do zlata a stříbra vás pojistí proti inflaci

5/5 - (3 votes)

Není žádným tajemstvím, že hodnota papírových peněz stále klesá. Naopak u cenných kovů směřuje vývoj opačným směrem – jsou to komodity, které vás mohou uchránit od ekonomické krize v době inflace. Že jste dosud spořili v bance a podobná možnost vám ani nepřišla na mysl? Pojďme se společně podívat na výhody investičního zlata a stříbra z dlouhodobého hlediska.

markus53 / Pixabay

Komodita s trvalou hodnotou

Kdysi bylo uchovávání majetku ve zlatě běžné, ve 2. polovině 20. století ovšem v České republice došlo k přerušení této tradice. Zatímco v USA, Německu nebo Číně jdou investiční zlaté slitky na dračku, u nás lidé začali tuto metodu spoření znovu objevovat teprve v posledních pár letech. Pomalu ale jistě si však díky své stálé hodnotě získává na oblíbenosti. Pojďme si to ukázat na názorném příkladu. Kdybyste například někoho před pěti lety obdarovali pětitisícovkou, dnes by si mohl nakoupit věci pouze v hodnotě zhruba čtyř tisíc. Pokud byste mu však tehdy věnovali investiční minci v ceně 5 000 Kč, mohl by ji nyní zpeněžit za dvojnásobnou hodnotu. A právě to také mnozí lidé dělají! Zlato rozhodně není jediným drahým kovem s velkým potenciálem. Investice do stříbra se může dokonce vyplatit více, protože jeho cena se nyní drží velmi nízko. Zajímavé je také praktické využití tohoto kovu, který má v průmyslu tisíce různých uplatnění.

AuPortal umožní nákup investičního zlata a stříbra velkým investorům i drobným přispěvatelům

Chcete-li investovat do drahých kovů, obraťte se na největšího odborníka na českém a slovenském trhu, společnost AuPortal. Tento dovozce investičního zlata a investičního stříbra původně vznikl za účelem pokrytí poptávky skupiny investorů, úspěšných podnikatelů, dnes však zpřístupňuje nákup cihel, slitků i mincí široké veřejnosti. Krédo společnosti zní: serióznost, diskrétnost a důvěra. Není náhodou, že byla vyhodnocena prodejcem s nejnižší marží v oboru!

Domníváte se, že nákup investičního zlata a stříbra je pro vás vyloučen, jelikož nemáte k dispozici potřebný obnos? Pro tento případ společnost Auportal umožňuje spoření na tzv. Zlaté konto. Stačí vám pouze každý měsíc uložit do zlata malou částku, například 500 Kč. Spořit lze do zlatých či stříbrných slitků, které obdržíte ve fyzické podobě, jakmile si na ně našetříte. Nezáleží na tom, zda jste velkým investorem, nebo pouze chcete darovat blízké osobě pamětní minci – na pobočkách AuPortal v Praze či v Brně, případně na internetových stránkách, naleznete vhodnou alternativu. Právě sběratelské mince a medaile se dobře prodávají a mohou se také stát hodnotným darem, který přetrvá.

Budoucí vývoj

Cena drahých kovů bude i nadále stoupat, především kvůli rostoucím produkčním nákladům. Aktuálně nalezené zdroje totiž budou dle odborníků v nejbližších desetiletích prakticky vytěženy. Z dlouhodobého hlediska funguje nejlépe, když se pojistíte na více frontách. Doporučuje se vkládat třetinu úspor do banky, třetinu do nemovitostí a třetinu do investičních zlatých slitků. Pokud tedy letos dostanete od příbuzných obálku s penězi (zvláště prarodiče a tatínkové takto řeší nedostatek kreativity poměrně často), zapřemýšlejte o tom, zda je opravdu nutné je ihned utratit. Nikdy není dost brzy začít si spořit na důchod a pojistka pro případ nouze se také hodí.

5/5 - (3 votes)

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA