Vyplatí se investice do nemovitostí?

Rate this post

Investice do nemovitostí není jediný způsob, jak naložit se svými penězi. Ovšem stále se řadí mezi výnosné a méně nebezpečné, pokud člověk ví, jak na to. V dnešní době již existuje řada možností, jak naložit se svými finančními prostředky. Od běžných bankovních účtů, životního pojištění, důchodového spoření nebo investování do fondů a akcií.

Vyplatí se investice do nemovitostí

Ne každá investice však musí končit tak, jak jsme si původně přáli. Úroky na bankovních účtech pozřou bankovní poplatky či inflace. Recese ve světové ekonomice zase způsobuje, že vklady do akciových trhů a fondů končí často katastrofou. Od finančního poradce, kterého jste si vyhlídli, pak uslyšíte: takovýto vývoj jsem nemohl předpokládat. Někdy jsme šťastní, když za několik let dostaneme vložené prostředky zpět, ponížené o různé poplatky.

Investice do nemovitostí není pro každého

Existuje i další možnost, jak své finance investovat. Řeč je o investování do nemovitostí. Jenže vše má své klady a zápory. Ani tento způsob investování není určen každému. Zastánci tohoto typu ukládání peněz vidí převážně atraktivní způsob, jak se zajistit na stáří či ochránit před inflací. Realitní trh v ČR se zvolna dostává ven z nejhoršího. Je to právě díky přílivu investorů, kteří neváhají vložit své peníze do nemovitostí. Vidí to především jako zajímavou alternativu k dalším finančním aktivům. Ovšem rovněž jako dobrý způsob zajištění důchodového věku.

peníze

Komu se investování do nemovitostí vyplatí?

Faktem je, že investice do nemovitostí byla dlouho viděna za ideální způsob, jak s minimálním rizikem slušně vydělat. Tvrzení typu, ceny nemovitostí neklesají, jste mohli slýchat často. Za posledních pár let se bohužel mnoho těch, co vsadili na „neklesající“ ceny, přesvědčilo, že není výnosné investice bez nulového rizika. Platí to samozřejmě i pro investice do nemovitostí. Přesto je možné považovat tento druh investování i v dnešní době za dobrý prostředek k zajištění důchodu či ochranu před inflací. Je však nanejvýš nutné být v této oblasti opatrný, informovaný a zběhlý. Laik by mohl posléze naříkat nad rozlitým mlékem.

 

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA