Poznejte svět investic díky korporátním dluhopisům

Rate this post

Uvažujete o zhodnocení svých peněz, avšak nevíte jak a kde s investováním začít? V tom případě vyzkoušejte korporátní dluhopisy, které jsou mezi investory aktuálně velice oblíbené a nabízí mnoho výhod. Nákup dluhopisů a obecně investování nejsou nikterak složité jako například investování na burze. Mnoho investorů oceňuje fakt, že firemní dluhopisy patří mezi krátkodobé investice.  A co dále nabízejí?

Co jsou firemní dluhopisy?

Dluhopisy nejsou doménou státu, jak by se díky jejich popularitě mohlo zdát. Dluhopisy může vydávat hned několik subjektů, mezi něž patří i soukromé firmy. Firmy vydávají dluhopisy pro získání finančních prostředků, které využívají pro určitý podnikatelský záměr. Jedná se v podstatě o půjčku, kdy si firma místo banky půjčí od investorů. Investorům pak firmy nabízejí vhodnou příležitost, jak zhodnotit své volné finanční prostředky.

Co dluhopisy nabízejí?

Investice do firem nabízí mnoho výhod, proto si v poslední době získaly firemní dluhopisy oblibu investorů. Mezi hlavní výhody patří především zajímavé úročení vložených peněz, které se pohybuje průměrně okolo 5–10 %. K tomu jsou charakteristické bezpečnou mírou rizika, která je daleko nižší než u tolik oblíbených akcií či komodit. Díky tomu patří investice do dluhopisů mezi vhodný druh investování jak pro zkušené, tak začínající investory.

Jak na jejich nákup?

Není žádným tajemstvím, že jakékoli investování s sebou nese rizika, a to i v případě, že jde o státní dluhopisy. Proto je třeba firmu, do níž investujete peníze dostatečně a pečlivě prověřit. Výhodou jsou v tomto ohledu firmy, které vlastní prospekt od České národní banky. Díky prospektu totiž získáte mnoho informací, které vám při rozhodování budou nápomocny. Jednou z firem, která disponuje prospektem od ČNB je i společnost Europa Investment Property, jež nabízí výnos 7,5 %.

Staňte se investorem i vy.

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA