Utrácíte bez rozmyslu? Tato chyba se vám může vymstít

Rate this post

Nakupovat věci je určitě fajn, pokud si však na ně vyděláme a víme, že i přesto nám zůstane nějaká rezerva. Ovšem utrácet peníze, které ve skutečnosti vlastně ani nemáme – to je už silné kafe. Zdá se vám to nemožné? Jak může někdo utrácet peníze, které ve skutečnosti nemá? Ano i to je dnes již možné.

Utrácíte bez rozmyslu

A věřte, že mnoho lidí dělá tyto chyby a bez uvážení utrácí peníze z kreditních karet či konto korentů. Získat dnes peníze není nic složitého. Mnohem horší je utrácet a ve finále zjistit, že si už ani nepamatujeme, kde všude jsme utráceli, jak velký je přesně náš dluh a hlavně, z čeho to teď budeme splácet?

Nákupy bez rozmyslu umožňuje kreditní karta

Pro co se v daném okamžiku nadchneme, to můžeme do chvíle mít. Pak nezřídka nastává problém vyjít s financemi, které se z naší kapsy rozkutálely rychlostí kulového blesku. Mít dnes kreditní nebo debetní kartu, jež umožňuje čerpat do mínusu je dnes zcela běžné. Chybou bezesporu není její vlastnictví, protože mnohdy může opravdu pomoci. Chybou je pouze její bezhlavé používání na vše možné, co nás napadne. Možná i vy se necháváte občas zlákat bezhotovostním placením, protože je to tak praktické a pohodlné. Ovšem také to často vede k tomu, že lidé nad svými výdaji ztrácí přehled. Nezřídka mnozí doplácí na svou naivitu a důvěru, protože se nechali lehce zlákat lákavou reklamou. Proto se není čemu divit, že jeden člověk vlastní tři i čtyři kreditní karty různých společností. Ať už se jedná o bankovní či nebankovní.

stres

Neschopnost splácet závazky

Dochází rovněž k tomu, že nestíháme splatit závazek v bezúročném období, jak jsme si slibovali, a rostou poplatky včetně úroků. Takto se člověk lehce dostane do kolotoče s dluhy. Přitom se to zdálo tak nevinné a prosté. Tak už věříte, že lze nakupovat za peníze, které ve skutečnosti vlastně ani nemáme? Půjčky různého druhu jsou dnes dostupné pro každého, což je kamenem úrazů u méně finančně gramotných lidí. Nechají se zlákat vidinou, slibnou reklamou a kolotoč se začíná roztáčet. Než tedy přikročíte k utrácení peněz, které vlastně vůbec nemáte, zvažte, zda je to opravdu tak nutné a pro váš život nezbytné.

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA