4 tipy jak nakupovat ve výprodeji

5/5 - (1 vote)

Vánoční svátky jsou pro většinu obchodníků velmi důležitým obdobím v roce. Již předem se na něj pečlivě chystají a zásobují se všelijakým zbožím. Je důležité mít ho dostatek a být připraveni na vánoční nákupní horečku.

4 tipy jak nakupovat ve výprodeji

Jenže po skončení svátků se nezřídka stává, že na skladu zůstane mnoho přebytečného zboží. Toho se pochopitelně chtějí všichni prodejci zbavit, aby uvolnili místo ve skladu. Leden sebou tudíž přináší povánoční a lednové výprodeje, na které mnoho lidí číhá. Patříte-li mezi ně, připravili jsme pro vás pár tipů, jež byste před nákupem ve výprodejích měli určitě znát.

Zbytečně nevyčkávejte

Neotálejte s nákupy dlouho. Pravdou je, že sice povánoční výprodeje potrvají až do druhé poloviny ledna, ale mnohé velké internetové obchody už spustily výprodej bezprostředně po Vánocích. Ty nejvýhodnější nabídky zmizí poměrně rychle. To nejžádanější zboží bývá vyprodané již za několik málo hodin!

Zaostřete na konkrétní zboží

Přestože drtivá většina prodejců spouští plošné výprodeje, v různých kategoriích zboží naleznete výhodnější nabídky než třeba v jiných. Toužíte-li skutečně ušetřit, nejlepší nabídky najdete v rámci lednových výprodejů na pračky, televize, ledničky, mobilní telefony či notebooky. V praxi se jedná především o domácí spotřebiče a elektroniku. Velké slevové akce se objevují po Vánocích rovněž v kategorii hraček.

Nesledujte pouze výši slevy

Téměř všichni obchodníci lákají ve svých výprodejích na slevy, a to ve výši 70, 80 či 90 procent. Tyto vysoké slevy se však často týkají pouze drobných položek. Proto se zajímejte nejen o celkovou výši slevy, ale také o úsporu. Například sleva 15% na lednici je ve finále mnohem hodnotnější než 70 % sleva na ponožky.

výprodej

Vyvarujte se podezřelých prodejců

Pamatujte, že hon na nejnižší cenu se nemusí pokaždé vyplatit. Myslete také na to, že určitý výrobek v budoucnu můžete potřebovat vyreklamovat. V tomto případě by vám určitě nepřišlo vhod, kdyby nebylo možné se na zákaznickou linku dovolat nebo by reklamaci nešlo vůbec uplatnit. Mimo ceny proto zvažte i kvalitu nabízených služeb a důvěryhodnost prodejce.

 

5/5 - (1 vote)

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA