Studenti, šetřete: Pořiďte si ISIC!

Rate this post

Studentský život není jednoduchý – mladí lidé chtějí žít naplno, omezují je však finance. Často nemají možnost vydělávat kvůli studiu na plný úvazek, a když seženou brigádu, nevydělají si mnohdy ani pět tisíc za měsíc. Je tedy na místě šetřit, kde se dá.

student-card-4

S ISIC kartou, průkazem o statutu studenta, je možné čerpat slevy nejen u nás, ale po celém světě. Tuto kartu si mohou založit středoškoláci, vysokoškoláci, studenti učilišť i VOŠ a měli by si zjistit, zda jejich škola ISIC vydává. Když ho jednou budete mít, nedáte ho z ruky! Velkou výhodou je, že není věkově omezen – jste-li věčný student, budete mít věčné slevy.

Proč mít kartu ISIC

Karta ISIC platí ve 124 zemích světa a lze s ní získat přes 40 000 slev. Jen v České republice lze ISIC uplatnit na 2 300 místech. Jde o obchody, restaurace, knihovny, festivaly i jiné akce, kluby, slevy lze uplatnit i na letenky, permanentky na lyžování, jízdné… Některé banky navíc ročně přispívají na kartu ISIC částkou 200 Kč.

Jak si kartu zařídit?

  • Prostřednictvím školy

Některé školy přímo nabízejí místo své studentské průkazky kartu ISIC, díky které lze platit v menzách a jídelnách, lze ji předložit při žádosti o slevu na jízdném a často se díky ní lze dostat do některých učeben a knihoven. Je to tedy výhodný kombinovaný všestranný průkaz.

  • Prodejní sítě

ISIC však nevyřizují všechny školy, i když jej uznávají. Potom je na studentovi, aby si jej zařídil sám a to na kterémkoliv prodejním místě po celé ČR.

  • Přes internet

Co by to bylo za moderní dobu, kdyby ISIC nešel vyřídit přes internet! Na stránkách ISIC lze kartu objednat online – jednoduše vyplníte žádost, nahrajete fotografii, průkaz totožnosti a karta vám přijde do schránky.

 Zdroj fotografie: veruda.net

Tip: Využijte možnosti vypracování bakalářské práce na zakázku, stejně jako stovky spokojených a především anonymních studentů.

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA