Stavební spoření – Jednoznačně nejlepší produkt pro účely bydlení

5/5 - (1 vote)

Stavební spoření přesto, že prošlo mnoha změnami je stále velmi oblíbený produkt na spoření, za účelem vlastního bydlení. Pro zájemce, který si hodlá uzavřít smlouvu o stavebním spoření, není klíčové, kterou ze šesti českých stavebních spořitelen si zvolí.

Stavební spoření

To, co rozhoduje, jsou osobní preference, především to, za jak dlouho a na jaký účel bude potřebovat své finance. Jestli si chce spořit po celou dobu či hodlá žádat o překlenovací úvěr. V prvé řadě je nutné poznamenat, že v porovnání s termínovanými vklady je stavební spoření díky státní podpoře a pevnému úroku z vkladů výhodnější.

Spoření za účelem vlastního bydlení

Stavební spoření je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí pouze spořit. Pokud však klient chce své finance dobře zhodnotit, musí se upsat na 5 a více let, nechce-li přijít o státní podporu a další výhody. Rovněž je stavební spoření výhodné pro ty, kteří si chtějí za příznivých podmínek později sjednat úvěr. Ten však nelze využít na vše, ale má pevně stanovené využití. Nový automobil si z něj určitě nekoupíte. Jedná se o spoření pro účely spojené s bydlením.

Mnoho lidí již pochopilo, že pokud si chtějí opatřit střechu nad hlavou a dočkat se vlastního bydlení je hypoteční úvěr nutností. To samozřejmě platí pro průměrného občana. Stavební spoření patří mezi bezpečné investice, jelikož vklady klientů jsou ze zákona pojištěny, a dává klientům jistotu pevného a nezdaněného výnosu, dostupného úvěru a další výhody. Nelze však očekávat, že stavební spoření slouží ke zbohatnutí. Pokud si však pojem bohatství spojujete s vlastním bydlení ať už v bytě či domku, pak bohatí budete. Nemovitosti díky inflaci nabývají čím dál větší hodnotu.

úspory na bydlení (1)

Výhody stavebního spoření

Výhodou tohoto spoření je i možnost vkládání financí tak, jak vám to vyhovuje. Podle svých možností vkládáte peníze buď jednou měsíčně, nebo klidně i pouze jednou ročně. Tato forma spoření je hojně vyhledávána rodiči, kteří se snaží zajistit budoucnost svým potomkům. Ti následně peníze ze stavebního spoření mohou využít na studia nebo si zařídit své první bydlení.

5/5 - (1 vote)

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA