3 tipy jak našetřit peníze

Rate this post

Finanční rezerva minimálně ve výši přežití třech měsíců, pokud bychom onemocněli či přišli o práci, učiní život každého člověka mnohem lehčím. No jo, ale kde vzít a nekrást, když většina lidí vychází od výplaty k výplatě. V dnešním článku vám přinášíme rady a tipy, jak nějakou byť by malinkatou úsporu naškudlit.

3 tipy jak našetřit peníze

Veďte si seznam příjmů a výdajů

Na začátku měsíce si napište, kolik jste dostali na výplatu, kolik činí dětské přídavky či jiné platby, které k vám proudí (i kdyby to měl být finanční dárek k narozeninám). Poté si zapisujte všechny, ale opravdu úplně všechny výdaje. Za bydlení, jídlo, paušál, benzín či městskou hromadnou dopravu, kosmetiku, oblečení, koníčky. Ideálně udělat si rubriky, do kterých si zapíšete vše, co utratíte včetně svačinek do práce. Na konci měsíce budete překvapeni, kolik peněz utíká úplně zbytečně. To vám umožní v následujícím měsíci lépe kontrolovat vaše útraty.

Místo jízdenky na autobus vyjděte z domu dříve a dvě zastávky se můžete klidně projít pěšky. Takto uspořené peníze si hoďte do kasičky. Místo coca-coly si uvařte zdravý čaj. Už se vám to nelíbí? Pak ovšem neušetříte. Někde musíme hold slevit – s tím pomůže právě vedení si příjmů a výdajů.

Sbírejte drobné

Už jako děti jsme si házeli do prasátka drobné. Osvojte si tento zvyk a dejte tomu čas. Je více než jasné, že za měsíc tam nenaškudlíte na novou televizi. Ale garantuji vám, že když každý večer vysypete z peněženky drobné do kasičky, chybět vám nějak závratně nebudou a za pár měsíců bude i na novou televizi.

peníze

Neutrácejte nad vaše poměry

Lidé, jež umějí skutečně ušetřit peníze, mají jednu úžasnou vlastnost. I kdyby vyhráli v loterii nebo zdědili značné jmění po pratetě, neženou se bezhlavě utrácet a hýřit za věci, které nepotřebují. Je jim známo, že se bez nového auta či nového modelu televize či luxusní dovelené obejdou. Je na místě si udělat samozřejmě v takovém případě čas od času radost a z koláče si ukrojit, ale každý jejich výdaj je předem promyšlený. Než začnete utrácet přemýšlejte, zda danou věc opravdu potřebujete.

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA