Půjčka před výplatou – kdy se vyplatí a kdy ne

Rate this post

Tu a tam se přihodí, že člověk potřebuje nutně půjčit peníze, protože jeho účet zeje prázdnotou a do výplaty je ještě daleko. Důvodů existuje nespočet. Ne vždy musíme přihlížet k nebankovním půjčkám, jako hotovému zlu.

Půjčka před výplatou

Nevýhodné by naopak mohlo být, neuhradit všechny poplatky včas. Tím by hrozila pokuta a penále. Pořídit si nálepku „neplatiče“ je mnohdy rychlejší než mrknutí oka. Samozřejmě je vždy vhodné uvážit každou novou půjčku. Udělat z úvěru záplatu na splátku jiné půjčky se určitě nevyplácí a vůbec to neřeší situaci. Kdy se tedy půjčka vyplatí a kdy se jí obloukem vyhnout?

Půjčka před výplatou

Zkuste si představit, že jste z nějakých důvodů (narozeniny, Vánoce, rodinná oslava) většinu svých úspor utratili za dárky. Na vašem bankovním účtu sice ještě něco málo zbylo, ale pokazila se vám pračka. Je nutné pořídit novou, protože určitě nechcete chodit špinaví. Zbývající peníze tedy použijete na nákup nové pračky. Ovšem teď jste těsně před výplatním termínem a nákup pozřel veškeré vaše finance. Datum plateb za nájem, energie, paušál a další poplatky se nezadržitelně přibližuje. Váš měsíční příjem není dostatečně vysoký nebo máte nějaký vroubek z minulosti a v bance vám nepůjčí.

úvěr

Půjčka před výplatou z nebankovního sektoru nezkoumá výši vašeho příjmu ani registr. V tomto okamžiku je to jediná možnost, kde si půjčit honem peníze. Pokud by vám na účtu chybělo dostatek peněz, na nejnutnější poplatky, příliš klidné spaní by vám to nepřineslo. Jestliže víte, že budete schopni dostát tomuto závazku, pak vás nebankovní půjčka před výplatou může zachránit před malérem. Brát si však úvěr na zaplacení jiného dluhu je čirý nesmysl – tímto krokem byste si počali kopat dluhovou propast.

 

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA