Proč mít sjednáno havarijní pojištění

Rate this post

Havarijní pojištění je ve srovnání s pojištěním odpovědnosti z provozu vozidla dobrovolné. Pokud způsobíte někomu škodu na vozidle – pojišťovna to uhradí z vašeho povinného ručení. Co však v případě škody vzniklé na vašem automobilu? Právě k tomuto účelu slouží havarijní pojištění. To začíná přesně tam, kde povinné ručení končí. Tedy chrání především váš automobil.

Proč mít sjednáno havarijní pojištění

Havarijní pojištění je produkt na pokrytí škod způsobených havárií, odcizením, živelnými událostmi či vandalismem. Odborníci se shodují, že se vyplatí sjednat jej v každém případě. Motoristé však tento názor příliš nadšeně nesdílí. Mnoho motoristů nepovažuje havarijní pojištění za nutnost. Uzavřené ho má přibližně pouhá třetina motoristů. Skutečně je havarijní pojištění tak zbytečná záležitost? Nejlépe jsou na tom pravděpodobně lidé, kteří mají vozidlo na leasing. Jak povinné, tak havarijní pojištěná bývá povinnou součástí leasingu a tudíž není co řešit. Jak jsou na tom vozy staršího data?

Je vhodné havarijní pojištění i pro starší vozy?

Jednoznačně ANO. Havarijní pojištění je vhodné nejen pro nový, ale i starší vůz. Speciálně pro starší vozy nabízejí pojišťovny upravené varianty pojistek. To platí obzvlášť pro negarážované automobily. Je potřeba zohlednit poměr mezi cenou vozidla, pravděpodobností jakékoliv škody i parametry konkrétního řidiče. Rozhodně se nevyplatí kývnout hned na první nabídku, které se vám dostane. Díky možností srovnávat nabídky máte větší šanci získat lepší cenu a podmínky.

pojištění

Havarijní pojištění u novějších vozů

Být vlastníkem vozidla je velmi pohodlné, ale už ne levné. S provozem vozidla souvisí i mnohé výdaje, patří sem i pojištění. Vlastnit nákladné auto a nemít na jeho provoz včetně pojištění, je jako vlastnit lva a nemít ho čím krmit. Ze zákona musí mít každé provozované vozidlo v ČR sjednáno povinné ručení. Na to havarijní mnozí řidiči hřeší a nepovažují jej za důležité. U nových aut může hrát havarijní pojištění klíčovou roli. Jsou mnohem větším lákadlem pro zloděje a vandaly. Takže zde je škoda způsobená odcizením i poničením poměrně vysoká. Havarijní pojištění je záležitost, která se nevyplácí podcenit.

Rate this post
2 Comments
  1. ROmana
  2. Petr

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA