Povinné ručení pro váš klidný spánek

Rate this post

Už samotný název pojišťovacího produktu napovídá, že se jedná o povinnost, bez které se žádný řidič neobejde. Ani vy nejste výjimkou. Bez povinného ručení nemáte na pozemní komunikaci co pohledávat. Povinné ručení jinak také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je povinně smluvní pojištění odpovědnosti, jehož základem je pojistná ochrana zdraví i majetku třetích osob, kterým byla způsobena škoda prostřednictvím provozu vozidla.

Povinné ručení pro váš klidný spánek

Jde tedy o produkt, který kryje škody vzniklé vlivem dopravní nehody třetí osobě. Pravděpodobně vás napadne – a co já? K tomuto účelu pak slouží havarijní pojištění, ale to už je jiná kapitola.

Nepodceňujte důležitost povinného ručení

Škody vzniklé třetí straně nejen na majetku, ale i zdraví se hradí právě z toho pojištění – povinné ručení. Jistě chápete, že nemít tento produkt by byl velký risk, který by se mohl vyšplhat do řádů miliónu korun. Na českém trhu existuje množství pojišťoven nabízejících povinné ručení a liší se nejen cenou, ale i řadou výhod. Můžete například zdarma získat různá připojištění, jako jsou úrazové pojištění či asistenční služby.

povinné ručení

Co vše povinné ručení kryje

Pojištění kryje škody na zdraví nebo v případě smrti, majetku, škody vzniklé poškozením, zničením i ztrátu věci, ušlý zisk, náklady na léčení zraněného. Ne vždy musí to nejlevnější povinné ručení znamenat výhru. Vždy bedlivě sledujte limit plnění. Nespornou výhodou srovnávačů je možnost rychlého porovnání mnoha produktů. Nemáte-li čas a chuť běhat po pojišťovnách, můžete si povinné ručení sjednat online z pohodlí domova.

K tomu, abychom vybrali ideální povinné ručení, je vhodné se zamyslet, jak moc svůj automobil využíváme. Vodítkem může v tomto směru být počet km, které během roku najezdíme. Jestliže je auto používáno spíš víkendově, mohou stačit nižší limity. Jezdíme-li denně do zaměstnání, je lepší mít limity plnění vyšší.

 

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA