Pojištění domácnosti vás může zachránit

5/5 - (1 vote)

Jste vlastníkem objektu či jen pronajímatelem? Potom jste to vy, kdo by měl nad pojištěním domácnosti přemýšlet. Nabídky českých pojišťoven mohou být nepřehledné, je tedy dobré se s někým poradit nebo si vytvořit chytrou tabulku, ve které srovnáte nabídky jednotlivých pojišťoven. Myslete přitom i na faktory jako je tradice pojišťovny, její pozice na trhu a stabilita společnosti.

LucyKaef / Pixabay

Co pojištění domácnosti zaručí?

Říkáte si, co to vlastně pojištění domácnosti je? Že je to stejné jako pojištění nemovitosti? Chyba. Pojištění nemovitosti zaručí náhradu v případě, bude-li zničena fyzická stavba. Pojištění domácnosti však chrání i vybavení domu či bytu.

Rizika, na která myslete

Při vyřizování pojištění domácnosti přemýšlejte nad všemi katastrofami, které existují. Nejde jen o ty, které jsou reálným ohrožením vašeho domova. Ať jde o přírodní živly jako je povodeň či oheň nebo odcizení, tyto rizika mohou přijít v tu nejméně očekávanou dobu. Sami pracovníci pojišťoven upozorňují na fakt, že lidé mnohdy neví, na co všechno lze domácnost pojistit ani co jejich výsledné pojištění pokrývá. Je opravdu důležité si smlouvu pečlivě prostudovat a v případě nejasností se nebát žádat vysvětlení.

andibreit / Pixabay

Pojistná částka

Uzavření smlouvy se neobejde bez stanovení pojistné částky. Zde hrozí skutečnost, že domácnost podpojistíte. To znamená, že stanovíte nižší pojistnou částku, než je skutečná hodnota této domácnosti. Vše tedy zvažte dle reality.

Udělejte veškerá ochranná opatření

Čím více domácnost zabezpečíte, tím vyšší je limit plnění. Na to vždy myslete. Pokud vám tedy bude cokoliv z domácnosti odcizeno a vy přiznáte, že jste po dobu dovolené nechali otevřené byť jen jediné okno, bude vám vyplacena nižší částka než v případě, že všechna okna důkladně zajistíte a zabráníte tak možnosti vloupání.

5/5 - (1 vote)

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA