Má pro vás smysl pojištění odpovědnosti za škodu? Přečtěte si o něm více

Rate this post

Pojišťovny v současnosti nabízejí na trhu celou řadu pojišťovacích produktů. Někdy není jednoduché se v nich zorientovat, ale většina pojištění dokáže řešit konkrétní životní situace, do kterých se můžete často dostat i bez vlastního přičinění. Takovým příkladem je také pojištění, které na sebe bere škodu, kterou můžete způsobit třeba na dovolené v cizině, ale i kdykoliv v běžném občanském životě. Má toto pojištění pro vás smysl? Pojďme se podívat na to, co vám může nabídnout.

Jaké má pojištění výhody?

Možná si řeknete, že na trhu je už pojistných produktů tolik, že většina z nich musí být zbytečná. Jak jsme však již zmínili v úvodu, vždy však řeší konkrétní situaci a pokud potom dojde k pojistné události, jste často rádi, že takové pojištění máte. Takovým příkladem je i pojištění odpovědnosti za škodu, které nabízí například ve velmi zajímavé variantě ERGO pojišťovna.

Tato nabídka je zajímavá především z toho pohledu, že má:

  • Celosvětovou platnost
  • Platnost pro všechny členy vaší rodiny
  • Nulovou spoluúčast

Je tedy naprosto jedno, kde k pojistné události dojde. Pojistka vám platí po celém světě, takže máte ochranu i na vaší dovolené v zahraničí. Zároveň poskytuje ochranu pro všechny členy domácnosti. Pokud se tedy pojistíte vy, je zároveň pojištěn také manžel či manželka, ale třeba také partner či partnerka. Ochrana se vztahuje samozřejmě rovněž na děti. Výhodou je také to, že u tohoto pojištění nikdy nebudete mít spoluúčast, protože se sjednává vždy bez ní.

Co vlastně pojištění kryje?

U tohoto pojištění se počítá s tím, že bude krýt odpovědnost pojištěného za škodu, kterou způsobí činností v běžném občanském životě. Je přitom jedno, zda se jedná o škody na zdraví nebo na majetku či školy finanční. Třeba u zmiňované ERGO pojišťovny je zde ve všech případech jednotný limit. Před sjednáním libovolného pojištění se vždy zajímejte o jeho podmínky, aby splňovaly vaše představy.

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA