Peníze ihned aneb proč mít spořicí účet

Rate this post

Stále váháte, zda si spořící účet založit, protože si nejste úplně jisti, že ho plně využijete? Spořící účet se tváří jako ten běžný, kde vám chodí každý měsíc výplata, ale na rozdíl od něj nabízí něco navíc. Pomáhá totiž zhodnotit vaše finance. Jde o specifický typ bankovního účtu, který slouží především ke spoření. Ostatně to už napovídá i samotný název.

Peníze ihned aneb proč mít spořicí účet

Jenže mimo to má i schopnost množit peníze, a to bez rizika. Výše výdělku závisí na výši úrokové sazby, ta se různě liší u jednotlivých bank. Tady platí jednoduchá matematika – čím větší úrok, tím větší zisk. A čím více vložíte, tím více získáte. Úroky na spořícím účtu nejsou nikterak závratné a pohybují se v rozmezí 1 – 1,5 %, ale některé banky umí mile překvapit a nabídnou i více. Peníze, které si našetříte, vám mohou otevřít dveře k finanční akceschopnosti. Úspory tak můžete vložit do podnikání či větší obnos přesunout na lépe úročený finanční produkt. Proč si však zvolit právě spořicí účet vám prozradíme v dnešním článku.

Naučíte se lépe hospodařit

Mnoho lidí ač je to zarážející neumí vycházet s penězi. Dříve byla zkrátka jiná doba a lidé neměli potřebu zajišťovat sami sebe a spoléhali na stát. Nikdo jiný než vy sami se o vás nepostará. Půjčky již nejsou tak výhodné, jako tomu bylo dříve, zaměstnanecké byty jsou dávnou minulostí, novomanželské půjčky nemluvně. Spoření je zcela závislé na disciplíně. S tímto pomůže právě spořící účet, který je pro budování finančních rezerv důležitý. Peníze nejsou fyzicky na vašem běžném účtu, ale po přihlášení do internetového bankovnictví k nim máte okamžitý přístup. Což je určitě velká výhoda v nečekaných situacích.

spořící účet

Nečekané výdaje

Mimo vypěstování si návyku myslet na zadní kolečka, vám peníze na spořícím účtu mohou pomoci v nahodilých situacích. Velikost vaší finanční rezervy závisí na životní situaci a disciplíně. Velkou výhodou je, když máte kam sáhnout a nemusíte se uchylovat k půjčování peněz. Ať už se jedná o nemocenskou, kdy dostanete malou výplatu a bylo by těžké s ní vyjít. O nutnou opravu či nákupu nové věci.

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA