Na lyžovačku do zahraničí nevyrážejte bez…

5/5 - (1 vote)

V cizině si v případě náhlého onemocnění nebo nečekaného úrazu s kartičkou pojištěnce nevystačíte, a to ani v rámci států Evropské unie. Bez cestovního pojištění si tak v zahraničí koledujete o pořádný finanční malér. Jestliže si nechcete přivézt z dovolené několikamilionový dluh, rozhodně bez pojištění do zahraničí nejezděte. Při jeho sjednávání musíte dbát na několik důležitých pravidel.

Sjednejte si cestovní pojištění přes internet za pár minut

Ať již vyrážíte k moři nebo na hory nebo je vaše cesta do ciziny pracovní záležitostí, můžete pro sjednání cestovního pojištění využít cestovní kancelář nebo některou z poboček pojišťoven či bank. Existuje však ještě snadnější řešení: sjednat cestovní pojištění online přes internet můžete dokonce i v den odjezdu. Stačí k tomu internetové připojení a pár jednoduchých kliknutí. Na webových stránkách máte navíc přehledně ucelené informace o limitech a dostupných připojištěních.

Cestovní pojištění musí odpovídat náplni zahraniční cesty

Základní cestovní pojištění má krýt léčebné výlohy, které byly pojištěnci poskytnuty během zahraničního pobytu. Pokud však plánujete aktivní dovolenou, měli byste možná zvážit i úrazové připojištění, které vás ochrání v případě dlouhodobé rekonvalescence po úrazu nebo při trvalých následcích. Dalším užitečným připojištěním je také pojištění odpovědnosti, na které lidé často zapomínají. Využijete ho v případě, že dojde k poškození cizího majetku nebo zranění třetí osoby. Jak přesně funguje, se dozvíte zde.

Ohlídejte si pojistné výluky i výši limitů

I v případě cestovního pojištění musíte počítat s výlukami ve smlouvě. Měli byste si proto předem dobře nastudovat, v jakých případech vám pojišťovna nic nevyplatí. Jde o zdravotní úkony, které bylo možno absolvovat v České republice nebo potíže způsobené onemocněním, o kterém jste věděli ještě před cestou. Některé výluky se týkají také těhotných žen a v žádném případě pojišťovna neproplatí následky pojistných událostí, které jste způsobili úmyslně. Pojišťovna Ergo také nabízí možnost volby výše pojistných limitů, pro běžné cesty je ideální suma 5 000 000 Kč.

5/5 - (1 vote)

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA