Chraňte svoje auto před škodami

Rate this post

Auto je pro většinu lidí velmi důležité. Dopravujeme se pomocí něj do práce. Vozíme s ním děti do školky a do školy. Jezdíme s nimi na výlety – po republice i do zahraničí. Jenže i takové těžké auto má křehkou skořápku tak jako člověk. Může přijít bouřka, krupobití, zloděj nebo jiná katastrofa a vaše auto se může trochu pomačkat. Pro takové případy se vám bude hodit havarijní pojištění.

legs-434918_1280

Každému majiteli auta se určitě hodí havarijní pojištění, i když není povinností si jej pořizovat. Každopádně se vám může hodit. Pro případy havárií, vandalismu, neoprávněného užití či odcizení vám havarijní pojištění poslouží více než cokoliv jiného. Kromě havarijního pojištění se vám však hodí i povinné ručení pro škody na cizím autě nebo životní pojištění pro případ, že byste utrpěli nějaká zranění.

V jakých případech vám havarijní pojištění poslouží?

Havarijní pojištění se hodí pro případy havárií (nabouráte-li se), přírodních živlů (bouřka, krupobití, povodně, oheň, apod.), také pro případy vandalismu (úmyslné poškození auta cizím člověk, často se jedná o škrábance na kapotě) i pro případy zlodějů a odcizení, apod.

Jak havarijní pojištění funguje?

Sjednáte-li si havarijní pojištění, jste pokryti pro výše uvedené případy. V okamžiku, kdy se vašemu autu něco z toho přihodí, stačí nahlásit pojistnou událost pojišťovně a ona už se o vše postará. Na druhou stranu, jak bylo uvedeno výše, utrpí-li škody jiné auto nebo utrpíte-li zdravotní újmu vy samotní, pojišťovna vám nepomůže. Tyto případy totiž nejsou havarijním pojištěním kryty.

self-815795_1280

Jak si vybrat havarijní pojištění?

Na trhu najdete širokou škálu havarijních pojištění. Nejkomplexnější variantou je Allrisk, které kryje všechny výše uvedené případy. Existují však i kombinace jednotlivých typů škodných událostí, díky nimž nebudete muset platit tak vysoké částky, ale nebude kryti pro zbývající případy.

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA