3 důvody proč se vyplatí životní pojistka

5/5 - (1 vote)

Pojištění pro život chrání jednotlivce, ale i jeho rodinu před finančními důsledky různých životních situací. Jak je známo nejlepší životní scénáře píše sám život – nikdo je nevymyslí lépe. Nejdůležitější jsou „životka“ která kryjí riziko v případě smrti, trvalé invalidity či smrti úrazem. Dnes je možné na trhu s pojištěním spatřit dva základní typy životního pojištění.

pojištění (2)

Jednak rezervotvorné pojištění, které se dělí na investiční a kapitálové. To druhé je rizikové životní pojištění, bez spořící složky. Vhodné je uzavřít životní pojištění pokud možno, co nejdříve. Ve věku kolem 50 let už rostou zdravotní rizika, což se odrazí v kalkulaci pojišťoven. Pojistná částka se tak s narůstajícím věkem rapidně zvyšuje. Velmi záleží na skutečnosti, proč životní pojistku potřebujeme. Podle toho zvolíme vhodný typ pojistky a výši pojistných částek. K uzavření životního pojištění je vhodné se rozhodnout ze třech důvodů.

Závislost rodiny na příjmu živitele

Cílem je v tomto případě zabránit, aby se rodina v případě úmrtí živitele ocitla ve finanční tísni. Stejně tak v případě, že byl živitel po úraze vážně tělesně poškozen. Výše pojistné částky by měla být tak vysoká, aby pokryla absenci příjmu minimálně na jeden rok.

V případě úrazu

Pokud žijete sami a nepotřebujete chránit rodinu, měli byste chránit sami sebe. Důvod, proč si sjednat pojištění, které bude krýt následky úrazu je ten, kdo vás bude živit a pečovat o vás, když se budete léčit? Nemluvně o výlohách za zdravotní péči. Pojištění trvalých následků a denních dávek v případě úrazu či nemoci byste podcenit rozhodně neměli.

pojištění (1)

Bonus pro vás

Na některé typy životního či penzijního pojištění přispívá i zaměstnavatel. Je to jakýsi bonus, který je výhodou pro obě strany. Kdyby vám zaměstnavatel přidal 500kč na výplatu, musí se dále zdanit. Takto vám zůstane celých 500kč a zaměstnatel si je naopak může do daní uplatnit. Příspěvek zaměstnavatele na životní pojištění patří k oblíbených benefitům.

[aio_button align=“center“ animation=“none“ color=“blue“ size=“small“ icon=“none“ text=“Srovnat ceny životního pojištění“ relationship=“nofollow“ url=“http://www.pojisteni-srovnani.cz/zivotni-pojisteni/“]

Fotografie publikována se svolením cooldesign, adamr Photography/FreeDigitalPhotos.net

5/5 - (1 vote)

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA