Kreditní karta má řadu výhod

Rate this post

Lidé už při sobě nenosí téměř žádnou hotovost. Proč taky? Platební terminály pro platby kartami se začínají volně dostávat i do menších obchůdků, kde to na rozdíl od velkých supermarketů ještě není úplný standard.

jarmoluk / Pixabay

Placení kartou navíc zvládne úplně každý – děti, dospělí i staří lidé, pro které je mnohdy problém zapamatovat si PIN. Stačí mít založený účet v některé bance a je to. Jistě na chuť kreditním kartám přijdete i vy, má totiž celou řadu výhod!

Vyšší bezpečnost

Dříve, pokud jste vyrazili na větší nákupy, měli jste plnou peněženku peněz. V případě, že by ji vám někdo ukradl nebo jste ji ztratili, byste možná na veselé nakupování museli zapomenout a znovu začít šetřit. Pokud však ztratíte peněženku nyní, nebo vám bude odcizena, nemusíte se bát velké finanční újmy – stačí co nejdříve zavolat do své banky, která vaši kartu zablokuje a zamezí tak nechtěnému proudu vašich úspor neznámo kam.

Snadná obsluha

Když jsme řekli, že je karta pro úplně každého, mysleli jsme to vážně. Kreditní kartu může mít i vaše dítě starší 15 let. Vy mu tak nemusíte dávat kapesné na ruku, ale poslat mu je na kartu a čekat, jak s penězi naloží. Výhodou je, že lze nastavit i denní, případně týdenní limit. Je dobré mít finance pod kontrolou!

Co se týče starších lidí, ti jistě ocení možnost bezkontaktního placení, při kterém částku menší jak 500 Kč lze zaplatit tak, že pouze kartu přiložíte k terminálu a je to! Žádný PIN, žádný stres.

peltierclem / Pixabay

Peníze kdykoliv a téměř kdekoliv

Prakticky všude lze platit kartou, vyjma menších obchodů a tržnic. Pokud tedy na poslední chvíli potřebujete zajet na nákup, není problém. Stačí mít kreditku vždy v peněžence a nemusíte si lámat hlavu s tím, kde hledat bankomat.

Naopak výhodou je i to, že si peníze můžete právě kdykoliv z bankomatu vybrat místo přemýšlení, zda na nákup vezmete úspory z knihy milostné či dobrodružné, zpoza skříně nebo jiných, nepraktických a nebezpečných schovek u vás doma.

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA