Když nákup přes internet, tak chytře

5/5 - (1 vote)

Lidé volí nákupy a platby přes internet z mnoha důvodů – produkty jsou často levnější, nákup i platba je pohodlnější. Výhodou je i to, že na internetu seženete prakticky cokoliv už po pár kliknutích – není tedy třeba bloudit labyrintem regálů a hledat to, co potřebujete. Online nákupy nejsou však bez pravidel. Mohou být nebezpečné. 

Life-Of-Pix / Pixabay

Obchody si vždy prověřte

Než nakoupíte na internetovém obchodě, prověřte si, jaké má hodnocení, jaké jsou zkušenosti minulých zákazníků. Ne všechny e-shopy jsou totiž prověřené a ve chvíli, kdy vy jednomu takovému odešlete peníze, může se stát, že produkt, který jste si vybrali, vám vůbec nedorazí, nebo vám místo něj přijde levná náhrada. Takové potíže budou více nepříjemné zejména v případě, že si chcete přes internet koupit drahou televizi, fotoaparát nebo mobil.

Platba kartou

Lidé vyžadují co nejjednodušší manipulaci s penězi, popřípadě manipulaci s penězi úplně vynechat. Proto často využívají možnosti platit na e-shopech kartou. Opět zde platí: důvěřuj, ale prověřuj. Než na některém internetovém obchodě zaplatíte kartou, zjistěte si, zda je důvěryhodný. Pokud byste kartou zaplatili na kdejakém e-shopu, mohlo by se vám stát, že vaše data někdo zneužije. Ve chvíli, kdy budete mít pochyby nebo vás bude varovat prohlížeč či antivirový program, stránku ihned zavřete a raději si produkt kupte jinde.

jarmoluk / Pixabay

Obchodní podmínky nejsou vždy stejné

Každý obchod má svá pravidla týkající se platby za zboží, vrácení či reklamace zboží. Je dobré si vše prostudovat a ne jen slepě odkliknout všechna upozornění na tyto obchodní podmínky. Ve chvíli, kdy byste potom měli se zbožím problém, byste mohli jít s křížkem po funuse – jednoduše by nebyla žádná šance, jak zboží reklamovat, vrátit atp.

5/5 - (1 vote)

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA