Jak ušetřit za vodu

Rate this post

Mnoho lidí si klade otázku, kde všude se dá ušetřit nějaká ta koruna. Šetřit se dá na ledasčem a patří sem i voda, která může ulehčit rodinnému rozpočtu. Pravdou je, že bez vody se v běžném životě neobejdeme a až příliš často si vůbec neuvědomujeme, že s ní kolikrát zbytečně plýtváme.

Jak ušetřit za vodu

Pak není divu, když nám přijde vyúčtování a nás berou mrákoty, jaká je to cifra za vodné a stočné. Máte-li zájem ušetřit peníze za vodu, nenechte si ujít dnešní článek. Prozradíme vám, jak lze snížit náklady za používání vody. Věřte či nevěřte, nečeká na vás nic drastického.

Voda není samozřejmost

Pravděpodobně vám bude připadat zvláštní, že něco tak běžného, jako je voda, může velmi snadno ušetřit vaši peněženku, aniž byste měli pocit, že si něco extrémně upíráte. Pravdou je, že vodu potřebujeme denně, ale rozhodně bychom ji neměli vnímat za něco naprosto samozřejmého. Nestojí zase tak moc, ovšem pokud se s ní nešetří, projeví se to na financích, kterých nemá každý nazbyt.

Stačí omezit staré zlozvyky, jako je plná vana horké vody, kapající kohoutky, mytí nádobí pod tekoucí vodou, protékající toaleta – to vše jsou samozřejmosti běžných životů. Možná vám několik týdnů už kape kohoutek v kuchyni, protéká záchod, ale neměli jste čas či chuť s tím něco udělat. Nejste v tom sami. Hodně lidí si říká, že pár kapek ze starého kohoutku je na mizinu nepřivede, ale je to omyl.

úspora

Opravte chyby – kupte nové baterie

Místo plné vany stačí jen ¾ a už to udělá citelný rozdíl. Co tak dát si rychlou sprchu a koupel třeba jen občas? Místo mytí nádobí ručně si pořídili myčku nebo napustili dřez. A ještě lépe – co opravit nebo nakoupit nové baterie? I tato investice se vám brzy vrátí. Ideální volbou jsou páčkové baterie, kde nemusíte zdlouhavě nastavovat správnou teplotu vody, jako je tomu u kohoutkových baterií. Využití moderních technologií a zdravý selský rozum dokáže díky vodě ušetřit ročně i několik tisíc korun, aniž byste se museli velmi omezovat.

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA