Bankovní a nebankovní půjčky – hlavní rozdíly, které musíte znát

Rate this post

Lidé potřebují peníze denně a řeší, kde si peníze půjčit. Mnohdy však nerozumí tomu, co inzerce nabízí a ani neví, jaký je rozdíl v bankovní a nebankovní půjčce. Co zvolit? A proč? My prozradíme, jaké jsou výhody a nevýhody těchto půjček.

Rozdíly

Rozdíl mezi bankovní a nebankovní půjčkou se může zdát minimální, přitom je zásadní. Bankovní půjčku poskytne jak jinak než banka. Nebankovní potom poskytují menší firmy a společnosti, často je lze vyřídit online, tedy přes internet. S tímto hlavním rozdílem se potom nesou i další – rizika spojená s půjčkou a také úrok.

Podrobněji

Nebankovní půjčky nebankovních společností se snaží přijít na chuť co nejvíce žadatelům. Velká klientela je pro ně zásadní. Mají jednoduché podmínky pro získání půjčky, často jde jen o vyplnění formuláře na internetu. Bohužel se tyto půjčky vyznačují velkou úrokovou sazbou a omezením co se samotné půjčky týče – často jde o desetitisíce, určitě ne miliony.

InspiredImages / Pixabay

Bankovní půjčku nedostane každý. Lze ji vyřídit pouze v bance a právě tato instituce má právo vybrat si klienty, kteří půjčku dostanou. Společně s vyřizováním půjčky je spojeno papírování. Nespornou výhodou je však fakt, že takové půjčky jsou bezpečnější, banky jsou stálejší na trhu a lze si půjčit i na stavbu vily.

Promyslete si to

Než si půjčíte peníze, vše pečlivě promyslete. Když si půjčíte u neověřené společnosti, můžete se dostat do dluhů a být ve větší finanční krizi než před půjčkou. V případě půjčky u banky si můžete být jistější – peníze opravdu dostanete, nezmění se náhle podmínky půjčky a splácení.

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA