Půjčka na dovolenou? Raději ne!

Rate this post

Každý rodič chce dopřát dítěti krásné prázdniny, snaží se tedy vyrazit na výlet, na dovolenou, aby mělo co vyprávět v září ve škole. Je však dobře, když na to rodina opravdu nemá, aby si půjčila peníze? Právě v létě se trh hemží podvodníky, kteří do smluv dají nesmyslné podmínky, které mnoho lidí nezvládne splnit, a kvůli týdnu u moře mají roky tahanice s exekutory.

Skitterphoto / Pixabay

Vše promyslete

Než si začnete sjednávat půjčku, promyslete si, zda opravu na dovolenou musíte jet. Nemůže to počkat do zimy? Našetřili byste peníze a vyrazili na hory! Nebo šetřete a užijte si dovolenou bez půjček příští rok! Stojí vám to za to? Není lepší vyrazit s rodinou na nejbližší hrad, skočit si tam na oběd a užít si společný den? Pamatujte na to, že pokud nebudete schopni půjčku splácet, dostanete se do potíží, kvůli kterým byste se nemuseli vyspat s klidným svědomím i roky.

Pokud to jinak nejde

Pokud opravdu potřebujete vyrazit pryč, ať už na něčí svatbu, někdo vás pozval, nebo vám to bylo doporučeno lékaři a pojišťovna výlohy neuhradí, půjčte si, ale buďte chytří. Neskočte na každou reklamu, která nabádá k půjčení desetitisíců bez úroků, nevěřte inzercím v novinách. Každá půjčka, malá i velká, má svá rizika a nejlépe je eliminujete, když si peníze půjčíte u banky, která vám se vším poradí, pomůže a společně vše zvládnete bez potíží.

edar / Pixabay

Ani vy sami nepůjčujte

Možná máte kamarády, kteří řeší podobný problém – chtějí s dětmi k moři, ale nemají na to prostředky. V žádném případě jim nepůjčujte peníze bez smlouvy, která by vás chránila. V opačném případě zůstanete totiž bez peněz. Oni budou spoléhat na to, že jim se splátkami počkáte a vy budete příliš laskaví na to, abyste na ně přitlačili. Podložte vše smlouvou, se kterou vám poradí finanční poradci nebo právníci.

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA