Půjčka na dovolenou? Raději ne!

Každý rodič chce dopřát dítěti krásné prázdniny, snaží se tedy vyrazit na výlet, na dovolenou, aby mělo co vyprávět v září ve škole. Je však dobře, když na to rodina opravdu nemá, aby si půjčila peníze? Právě v létě se trh hemží podvodníky, kteří do smluv dají nesmyslné podmínky, které mnoho lidí nezvládne splnit, a kvůli týdnu u moře mají roky tahanice s exekutory.

Skitterphoto / Pixabay

Vše promyslete

Než si začnete sjednávat půjčku, promyslete si, zda opravu na dovolenou musíte jet. Nemůže to počkat do zimy? Našetřili byste peníze a vyrazili na hory! Nebo šetřete a užijte si dovolenou bez půjček příští rok! Stojí vám to za to? Není lepší vyrazit s rodinou na nejbližší hrad, skočit si tam na oběd a užít si společný den? Pamatujte na to, že pokud nebudete schopni půjčku splácet, dostanete se do potíží, kvůli kterým byste se nemuseli vyspat s klidným svědomím i roky.

Pokud to jinak nejde

Pokud opravdu potřebujete vyrazit pryč, ať už na něčí svatbu, někdo vás pozval, nebo vám to bylo doporučeno lékaři a pojišťovna výlohy neuhradí, půjčte si, ale buďte chytří. Neskočte na každou reklamu, která nabádá k půjčení desetitisíců bez úroků, nevěřte inzercím v novinách. Každá půjčka, malá i velká, má svá rizika a nejlépe je eliminujete, když si peníze půjčíte u banky, která vám se vším poradí, pomůže a společně vše zvládnete bez potíží.

edar / Pixabay

Ani vy sami nepůjčujte

Možná máte kamarády, kteří řeší podobný problém – chtějí s dětmi k moři, ale nemají na to prostředky. V žádném případě jim nepůjčujte peníze bez smlouvy, která by vás chránila. V opačném případě zůstanete totiž bez peněz. Oni budou spoléhat na to, že jim se splátkami počkáte a vy budete příliš laskaví na to, abyste na ně přitlačili. Podložte vše smlouvou, se kterou vám poradí finanční poradci nebo právníci.

Zapojte se do diskuse

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA