Vlastníte alespoň nějaké kryptoměny? Pokud ne, zvažte to

Rate this post

Pojem „kryptoměny“ asi většina z nás již dávno zná. Jde o digitální měny, příkladem uvedeme nejznámější bitcoin, dále ethereum, ripple, dogecoin či litecoin. A co je důležité – kryptoměny jsou dnes zajímavou možností investice. Dá se říct, že každý z nás by měl držet nějaké krypto – a alespoň část svých investic nacílit do kryptoměn. Proč?

Proč investovat do kryptoměn

Pojďme se společně podívat na jádro věci, a to přehledně v bodech.

  • Kryptoměny jsou nezávislé na standardní státní ekonomice a na makroekonomických faktorech, jako je třeba míra inflace. (A jak asi víte, míra inflace je aktuálně velmi vysoká, a klasické peníze tak rychle ztrácejí svou hodnotu.)
  • Kryptoměny nejsou kontrolovány vládou či dalšími institucemi a nemá na ně přímý vliv žádná centrální banka.
  • Fungují přímo, bez potřeby bank nebo dalších společností, a to po celém světě – nemají žádné hranice.
  • Kryptoměny můžete „shortovat“. Shortování je technika, jak na nich vydělat v případě, že jejich cena klesá.
  • Kryptoměny mohou být kvalitní investicí, pokud s rozmyslem dodržujete zásady rozumného investování. Dobrou cestou může být investovat do těch zavedených a prověřených. (Stojí za zmínku, že kryptoměna bitcoin nepodléhá inflaci, protože nelze emitovat další bitcoiny – od začátku je pevně dán jejich počet.)
  • Peníze v kryptoměnách vás nenutí je utrácet, jako to bývá na účtech v běžné měně.
  • Krypto trading: Můžete aktivně sledovat kurzy kryptoměn, odhadovat budoucí situaci a kryptoměny podle toho nakupovat a prodávat. Tímto způsobem mnoho investorů zhodnocuje své finance také. Obchodovat můžete třeba jen s částí svých kryptoměn.
  • Nezávislost na peněžním státním systému – pokud se česká ekonomika dostane do krize, stát do bankrotu, česká koruna do hyperinflace (například politickou či mezinárodní situací), pokud by někdy některým občanům obstavily účty atd., je dobré mít nějakou zálohu mimo bankovní strukturu.

Chci směnit běžné peníze za krypto. Ale bezpečně

Když chcete vlastnit kryptoměny, jednou z prvních věcí, které uděláte, je směna běžných peněz za krypto. To lze na mnoha místech. Ale jak na to jednoduše, a především bezpečně? 

Náš tip je česká kryptoměnová směnárna MyCoiner. Ta vyniká bezkonkurenčním zabezpečením a postará se o vás zákaznická podpora v češtině. Máte zde možnost následného držení kryptoměn v krypto peněžence. Krypto směnárna MyCoiner funguje bez skrytých poplatků, je přehledná a disponuje jednoduchým a přehledným uživatelským rozhraním.

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA