Víte, jak efektivně vymáhat své pohledávky?

5/5 - (1 vote)

Co s nezaplacenou pohledávkou? Pokud vám firma, které jste dodali produkty nebo služby, nezaplatila pohledávku, protože se ocitla ve finanční tísni, musíte vzít situaci do vlastních rukou. Neodkládejte ji až na soudní řízení, naopak ji sami začněte včas řešit. Jen tak budete mít šanci ovlivnit průběh i finální výsledek celého procesu.

logo-2

Co dokáže způsobit jedna nezaplacená pohledávka?

Řada firem by mohla o důsledcích nezaplacených pohledávek sepsat knihu – jakési varování ostatním firmám, které svou situaci nezačaly řešit včas. Firmy, která krachuje a tudíž vám nemůže zaplatit pohledávku, vám může být sice líto, důležité je však situaci řešit včas, protože se brzy můžete ocitnout na jejím místě. Nezaplacená pohledávka znamená řadu starostí navíc, a proto je vůbec nejideálnějším řešením zajistit proplacení pohledávky dřív, než se celá věc dostane k soudu. Myslete i na to, že soudní řízení spolkne spoustu vašeho času a energie, kterou můžete efektivněji vložit do vašeho podnikání.  Mimosoudní vymáhání pohledávek může být řešením nepříjemné situace.

Jak zajistit proplacení pohledávky?

Podnikání si žádá spoustu času a energie, to jistě víte. Někdy jsou síly podnikatele našponované na maximum a problém s nezaplacenou pohledávkou si žádá vynaloženou energii navíc. Proto se může podnikatel stejně jako v řadě jiných případě spolehnout na parťáka – společnost, která vzniklou situaci vyřeší za něj. Například Agentura Česká inkasní s.r.o. vám může nabídnout kvalitní služby. V této oblasti se pohybuje už od roku 2008, a proto vám může ušetřit čas při podnikání. Vyřeší za vás:

 

Jak postupovat při mimosoudním vymáhání pohledávek?

Při mimosoudním vymáhání pohledávek upřednostňují především etické chování. Nejsou žádná zastrašovací agentura, která si na dlužníka počká za rohem. Nezaplacené pohledávky efektivně vymáhají prostřednictvím pravidelného upozorňování dlužníka, ať už písemně, telefonicky nebo skrz osobní návštěvy terénních pracovníků u dlužníka doma. Zároveň klienta neustále informují o průběhu vymáhání jeho pohledávek a řeší za něj i potřebnou administrativu. Tím vším se snaží odvést co možná nejlepší práci, jejímž výsledkem je spokojenost s vymoženou pohledávkou. Tím výrazně šetří čas podnikatelů, který mohou efektivněji vložit do rozvoje svého podnikání.

 

office-594132_960_720

Mimosoudní vyhledávání pohledávek může být i vaším řešením situace, do které jste se dostali jako „slepý k houslím“. Pro pomoc můžete kontaktovat agenturu ACZI.

5/5 - (1 vote)

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA