Trajektem do Skandinávie. Na výběr máte z několika tras

5/5 - (1 vote)

Jet na dovolenou obytným vozem přináší hned několik výhod. V první řadě tak výrazně ušetříte za ubytování. Pokud vás cestuje více, tak zaplatíte méně i za pohonné hmoty.

A v neposlední řadě tak získáte obrovskou volnost. Při plánování se nemusíte ohlížet na žádné jízdní řády. Kam se během dovolené zrovna podíváte, záleží pouze na vaší náladě. Stejně tak můžete kdykoliv zastavit nebo pokračovat jinudy, než jste původně měli v úmyslu.

picture10

Cestování obytným vozem

Že už máte Českou republiku i okolní země procestované? Co takhle Skandinávie? Norsko a Švédsko se vyznačují pohádkovou přírodou a v obytném voze se dostanete na mnohem více míst, než pokud byste se museli spoléhat na hromadnou dopravu.

Obytný vůz si lze samozřejmě podobně jako v kterékoliv jiné zemi půjčit až na místě. Kromě toho se však můžete vydat do Skandinávie i s vlastním „obytňákem“.

Odkud vyplout?

V takovém případě se do Švédska či Norska dostanete zřejmě nejrychleji přes Německo, odkud budete pokračovat trajektem. Vybrat si můžete mezi přímý spojem, který ovšem trvá déle – na palubě strávíte déle než deset hodin, nebo jet kombinovaným způsobem. V takovém případě se trajektem prvně přepravíte do Dánska, přejedete až do Helsingøru, odkud je to do Švédska trajektem už jen zhruba 20 minut.

picture9

Kromě toho se lze dostat do Skandinávie i třeba z Polska nebo z některé ze zemí Pobaltí. Pokud chcete navštívit Stockholm, budou se vám nejspíš hodit hlavně právě trajekty z Estonska, Lotyšska a Litvy, které plují tímto směrem.

Všechny zmíněné spoje jsou noční, tak si nezapomeňte zavčas rezervovat kajutu. Otálet byste neměli hlavně v případě, pokud chcete cestovat co možná nejlevněji, nebo máte v plánu strávit noc na baru.

5/5 - (1 vote)

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA