Je pro vás rychlá půjčka opravdu to nejlepší řešení?

Rate this post

Rychlé půjčky jsou oblíbené hlavně proto, že jsou opravdu rychlé. V naléhavé finanční situaci zachraňuje dnes a denně všechny, kteří nemají finanční rezervu a žijí od výplaty k výplatě. Rychlé půjčky využijí hlavně proto, že kolem nich není žádné zdlouhavé schvalování a papírování a peníze mají ihned na svém účtu.

niekverlaan / Pixabay

Rychlé půjčky detailně

Rychlé půjčky jsou nejčastější variantou nabízeného úvěru nebankovních společností. Drtivá většina z nich se vyřizuje online přes internet, výjimkou však už nejsou ani SMS půjčky. Žadatelům vyhovuje hlavně to, že společnosti nezajímá, zda máte dluhy nebo exekuci a málo která společnost si ověří váš příjem. Jediné, co k vyřízení žádosti o tento krátkodobý úvěr potřebujete, je občanský průkaz. Výhodou je i fakt, že peníze si půjčujete bezúčelově, tedy na cokoliv.

Pomůže, nebo situaci spíše zhorší?

Lidé často skočí na líbivé reklamy, které naslibují nulový úrok, žádné skryté podmínky ani poplatky… To je však často velká lež a lidé, kteří si půjčí tři tisíce v domněnce, že je za týden po výplatě vrátí, se možná budou divit, až po nich bude společnost chtít i pět tisíc. Úroky jsou totiž u těchto rychlých půjček mnohdy tak vysoké, že by bylo výhodnější počkat, vyřídit papírování a půjčku vyřídit u banky.

stevepb / Pixabay

Neplaťte půjčky půjčkami

Bankovní úvěry nedostanete v případě, máte-li rozjednané jiné. Tyto nebankovní však společnosti poskytují i v tomto případě, a lidé tak řeší neschopnost splácet bankám právě rychlými půjčkami. A když zjistíte, že pořád ještě nebudou prémie a nestíháte splatit ani tu rychlou půjčku, vezmete si jinou. Rychle byste se tak mohli dostat do kolotoče, který by mohl skončit exekucí!

Pozor na nebankovní společnosti

Když už opravdu není jiná možnost a vy si přeci jen začnete zařizovat rychlou půjčku, dejte si pozor na společnost, u které ji vyřizujete. Vyhledejte si o ní veškeré dostupné informace, reference a prohledejte web společnosti, abyste si byli jisti, že jste seznámeni s veškerými podmínkami týkající se půjčky. Společnost, u které si můžete být jisti, že vše proběhne, jak má, nic netají, má přehledné stránky a vyžaduje přeci jen nějakou kontrolu osob – vyžaduje tedy občanský průkaz a potřebuje doložit trvalý příjem. Díky tomu poznáte, že si sama společnost chrání své peníze a že nechce nechat lidi upisovat se k půjčkám, které jistě nebudu moci splácet.

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA