Jak si poradit s výběrem pojištění?

5/5 - (1 vote)

Všechny druhy pojistek jsou tu od toho, aby nás kryly v případě celé škály méně či více nebezpečných situací. Aby tomu tak skutečně bylo, je nutné se naučit pojištění správně vybrat. Pojistka by v každém případě měla být pro vás výhodná. Nevíte, jak si s výběrem pojištění poradit? Máme pro vás přehled důležitých pravidel!

Sledujte pojistné limity

Velmi důležitou položkou každého pojištění jsou pojistné limity. Jedná se o vyjádření částky, kterou vám nebo za vás pojišťovna vyplatí. Platí, že čím vyšší pojistné limity jsou, tím lépe pro vás. Současně platí, že s výší pojistných limitů se zvyšuje cena pojistky. Pojišťovny proto nabízí různé varianty jednoho druhu pojištění, které se od sebe liší právě výší pojistných limitů. Před uzavřením smlouvy dobře zvažte, jaká výše je pro vás vhodná. Vyšší pojistné limity se určitě vyplatí v případě havarijního pojištění i v případě specifických druhů pojistek jako je například pojištění pro piloty aj.

Rozsah krytí

Druhou důležitou položkou pojištění je rozsah krytí. Je to definice situací, při kterých dojde k plnění pojistného. Opět platí, že čím širší rozsah, tím lépe pro vás. Velké rozdíly v rozsahu pojistného krytí mohou panovat například u pojištění nemovitosti, majetku a domácnosti.

chytre-finance.cz_online_ergo_cz_01

Doplňky

Někdy pojišťovny nabízí pojištění v základu, jindy za stejnou nebo podobnou cenu s různými bonusy. Příkladem může být například cestovní pojištění. U mnoha pojišťoven najdete jen základní pojištění na cesty, jindy je doplněno i o pojištění zavazadel, úrazovou pojistku a také o pojištění odpovědnosti. Cena se liší třeba jen o 10 Kč na den. Ve výsledku se ale cestovní pojištění s doplňky vyplatí více, protože má širší rozsah krytí. Dejte si na to pozor.

Srovnávejte

V České republice působí hned několik pojišťoven, proto není radno se omezovat pouze na jednu nabídku. Díky online srovnávačům si nabídky porovnáte i během několika vteřin. Důkladné porovnání vám může ušetřit i tisíce korun. Věnujte mu proto váš čas.

Jaké pojistky se vyplatí mít?

Existují desítky možností. Pro dokonalý přehled o variantách pojištění se podívejte například do této rubriky.

5/5 - (1 vote)

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA