Co je předschválená půjčka

Rate this post

S termíny předschválená půjčka, předschválený úvěr nebo předschválený limit se u své banky setkal zřejmě každý, ať už vám banka nabízela předschválenou osobní půjčku, kreditní kartu nebo i hypotéku. Ať už uvažujete o jakémkoli typu půjčky, s předschváleným limitem ji pravděpodobně vyřídíte o něco rychleji než bez něj. Nicméně mít přeschválený limit ještě neznamená, že vám banka úvěr na 100 % poskytne. Potom, co si o něj zažádáte, což obvykle znamená pár kliknutí v internetovém bankovnictví, vás musí banka prověřit v registrech. Pokud bude vše v pořádku, úvěr můžete čerpat prakticky během chvíle.

Výše předschválené půjčky

Obvykle vám předschválený limit banka nabídne po nějaké době co jste jejím klientem, na základě vaší bankovní historie. S nabídkou přeschváleného limitu k osobní půjčce, kreditní kartě či hypotéce se setkáte zejména ve vašem online bankovnictví a také prostřednictvím marketingových e-mailů nebo zpráv. 

Výše předschválených limitů liší, a to obvykle podle vašich příjmů, které vám do banky chodí, ale i podle typu nabízené půjčky. U osobních půjček a kreditních karet se pohybuje obvykle v řádu desetitísíců až nižších statisíců, u hypoték potom bývá vyšší.   

Různé typy předschválených úvěrů nabízí banky i podnikatelům. Platí zde stejná pravidla jako u občanských půjček, tj. firma musí mít v bance nějakou historii.

Co předchází čerpání předschválené půjčky

Předschválený limit je pouze nabídka. Nezaručuje, že vám banka půjčku skutečně poskytne. Pokud si o ni požádáte, musí vás banka ze zákona prověřit v registrech. Pokud nemáte žádný negativní záznam z minulosti, mělo by vše proběhnout bez problémů. Půjčku můžete mít během chvíle schválenou a peníze k dispozici. Přeschválený limit nemusíte využít v plné výši, ale můžete si půjčit i méně, ať už se jedná o půjčku, kreditku nebo hypotéku.  

Podívejte se i na další podmínky

Úroková sazba i RPSN jsou u předschválených půjček obvykle stejné, jako když si žádáte bez předschváleného limitu, a to u všech již zmíněných produktů. 

Předtím, než si půjčku vezmete, si přečtěte kompletní podmínky, zda-li v neobsahují nějaké další poplatky, o kterých jste dosud nevěděli. Vyplatí se také věnovat pozornost pojištění, např. pojištění schopnosti splácet.

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA