Automotive byznys na Kypru kvete. Přitahuje tak nevídanou investiční příležitost

Rate this post

Současná situace opět ukázala, že pokud se chce člověk někam dostat, auto je ta nejlepší volba. Aerolinky omezují letecké spoje a hromadná doprava představuje určité riziko. Navíc, tam kde není hromadná dopravní infrastruktura spolehlivá, tam je zkrátka osobní vozidlo nutností – například na Kypru, kde operuje naše sesterská společnost. Netřeba proto říkat, že automotive byznysu se daří i v nesnadných časech, kdy se jiné segmenty podnikání nacházejí na okraji propasti. Profitující Ta Meri Group je toho důkazem a otevírá tak výbornou možnost pro investory.

Nominální hodnota majetku společnosti neustále narůstá. Zatímco na konci dubna 2020 představovala 3,5 milionu euro, o tři měsíce později stoupla na 4,5 milionu euro. Celkově financovala Ta Meri Group 176 vozidel (k 30.9. 2020), z toho je 33 % luxusních aut. Jde například o vozy značky  Bentley, Ferrari, Porsche, Mercedes či BMW. Ty společnost zajišťuje skrze svou dceřinou firmu Luxury Cars club & financing. Průměrná hodnota financovaného vozu je 36 tisíc eur. Byznys ohledně retailových leasingů pro korporátní klientelu zajišťuje rebrandovaná dceřiná společnost ROVI RENT A CAR.  

Díky této diverzifikaci je společnost schopná uchopit trh s leasingem komplexně a zároveň poskytnout kvalitní servis všem svým klientům. Na Kypru do vzniku Ta Meri Group prakticky neexistovala společnost, která by se financováním vozidel v takové podobě zabývala. Zároveň však po takové službě byla poptávka – pro plnohodnotný život člověk potřebuje i auto. Díky tomu má společnost dominantní postavení na trhu. Celkově má společnost na ostrově zasmluvněných deset automobilových dealerů.

Černá čísla Ta Meri Group jsou uspokojivým indikátorem i pro české investory, kteří mají skrze fond kvalifikovaných investorů r2p Invest SICAV možnost zhodnocení volného kapitálu až 8,4 % p.a..

Ta Meri Group je mezinárodní tým finančních odborníků s 10letou zkušeností s financováním automobilů. Financují nákup nových i ojetých luxusních vozů (s cenou od 60 do 450 tisíc eur) a běžných vozů od partnerských prodejců automobilů. Společnost je v majetku investičního fondu r2p invest SICAV a.s., jehož zakladatelem je společnost Snapcore.

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA