Bankovní a nebankovní instituce – jejich pro a proti

Rate this post

Sjednat půjčku už není tak těžké, jak tomu bývalo v minulosti. Mimo bankovních domů, které zkoumají bonitu i kreditní historii klienta, existují totiž poskytovatelé půjček v nebankovním sektoru. Půjčky jsou dnes populární a vyhledávaný způsob, jak přijít k financím nebo určitému zboží. Ovšem konkurence poskytovatelů prudce vzrůstá, což má své plusy i mínusy. Mezi plusy patří fakt, že narůstající konkurence nutí ostatní společnosti včetně bank nabízet stále výhodnější produkty a upravovat je tak, aby mohli uspokojit co nejširší okruh žadatelů o úvěr.

Bankovní a nebankovní instituce

Bankovní vs. nebankovní úvěry

Bankovní instituce mají v porovnání s těmi nebankovními jednu výhodu, která se nedá popřít. A sice klienti jim důvěřují mnohem víc, než společnostem nebankovním. Banky fungují už celá desetiletí. V dobách, kdy nebyla rozšířená takto forma nebankovních půjček, existovalo sice pár soukromníků a lichvářů, jež půjčku poskytli, ale nikdo neměl přehled a nikdo nebyl kontrolován. Právě proto se lichva rozrostla do obřích rozměrů a podvody i nečestné jednání nebylo ničím zvláštním. Na stranu druhou se v bankách setkáte s byrokratickými překážkami, na jejichž konci vám úvěr nemusí schválit. Zdlouhavé papírování a dodržování předpisů může někdy pěkně otrávit.

chytre-finance.cz_online_ergo_cz_nahledovy

Bankovní či nebankovní úvěr?

Rozhodneme-li se půjčit si u nebankovní společnosti, pak by měla mít jasně dané podmínky, transparentní smlouvu a nevyžadovat žádné poplatky předem. Důvěryhodnost nebankovní společnosti si lze ověřit u ČOI (Česká obchodní inspekce), jež má nad těmito společnostmi dohled. Poskytovatelé půjček nabízí široké portfolio produktů, které zahrnují účelové i neúčelové spotřebitelské úvěry, konsolidace, refinancování půjček a hypoték. Moc velký rozdíl mezi těmito půjčkami neexistuje, až na jediný. V bance máte vždy větší jistoty a většinou i lepší podmínky – ne vždy je to však pravidlem. Pokud nemáte problém žádat o úvěr v bance, pak je to určitě lepší řešení. V opačném případě si lze i dnes už sjednat solidní nebankovní půjčku, ovšem obezřetnosti není nikdy dost.

Rate this post

Zapojte se do diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA