Hypotéka bez dokládání příjmu

Sen o vlastním bydlení se týká pravděpodobně každého z nás. Ovšem ne každý si dovolí zcela financovat bydlení z ušetřených zdrojů. Naštěstí se však nabízí možnost financovat tento sen prostřednictvím hypotéky. Musíme ovšem věřiteli dokázat, že jsme dostatečně bonitní a pravidelné splácení nám nebude činit žádné problémy.

Hypotéka bez dokládání příjmu

Zádrhel nastává v momentě, když z nějakého důvodu nemůžeme či nechceme výši příjmů doložit. I s tímto si bankovní trh poradil. Jedná se víceméně o alternativu ke klasické hypotéce. Jde o hypotéku bez nutnosti dokládat příjem a je nedílnou součástí portfolia některých bank. Příkladem budiž ČSOB, mBanka, Hypotéční banka, Equabank, a další instituce.

Kdo nejčastěji tuto hypotéku využívá

Důvodů, jež znemožňují prokázat svůj příjem, je vícero. K zájemcům o hypotéku bez dokládání příjmu patří lidé, kteří jsou buďto nově zaměstnáni nebo podnikající osoby s paušálními výdaji, jejichž opravdový příjem je výrazně vyšší než papírový.  Ve jmenovaných bankách nebudou od vás požadovat, abyste předložili potvrzení o příjmu či daňové přiznání. Hypoteční úvěr bez dokládání příjmu funguje krapet jinak. Průběh vyřízení je snadnější než v případě klasické hypotéky. Vybrat si můžete navíc až z několika typů produktů – účelovým financováním, neúčelovým financováním nebo refinancováním. Obdobně jako u klasického hypotečního úvěru s doložením příjmu zvolíte výši úvěru, dobu splácení a dobu fixace i další parametry.

hypotéka

Dvě nevýhody, se kterými je nutné počítat

Tak jako vše má i tento typ hypotéky svá pro i proti, která je potřeba předem zvážit. První nevýhodou mohou pro vás být určitá omezení, která se liší dle vybrané instituce. Některé z bank klientům poskytují hypoteční úvěr bez dokládání příjmu pouze do určité výše LTV: odhadní ceny nemovitosti – v drtivé většině do 50 %. Druhá nevýhoda je podstatně vyšší úroková sazba. Výše hypotečního úvěru omezena však není. Neliší se tedy nijak od výše klasické hypotéky.

Zapojte se do diskuse

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčte si až 8 000 Kč bez poplatků a úroků již dnes! První půjčka ZDARMA