Nejlepší aplikace pro videokonference? Poradíme vám
Žijeme ve zvláštní době, která nás nutí komunikovat především přes internet. Které aplikace se k tomu hodí? Ukážeme vám je v článku.
Videokonferencezažívají nebývalý rozmach. A zdá se, že v dalších měsících bude tento trend pokračovat. Rostoucí čísla nakažených covidem a přísnější restrikce tomu nahrávají. Pokud ještě nejste na tuto situaci připraveni, pak vám v tomto článku pomůžeme s výběrem vhodného softwarového vybavení.
Skype
Online porada se může uskutečnit i na běžně dostupných platformách, které už léta používají běžní zákazníci. Velice dobře si tedy vystačíte s aplikací od Microsoftu Skype. Ta se sice používala pro komunikaci s kamarády, skvěle se ale hodí i pro firemní hovory. Důvod je jednoduchý. Dokáže totiž propojit až 50 účastníků i s videem.
Ba co víc, není potřeba mít ani účet. Na stránce Skype si vytvoříte unikátní odkaz, který rozešlete všem zúčastněným na email. Videokonference je tímto způsobem možné spustit na PC s pomocí aplikace. Hovor by měl fungovat i ve webovém prohlížeči, ten se ale ve většině případů nepodaří rozchodit.
Další aplikace
Žijeme v době, kdy si můžeme vybírat z desítek různých služeb. Proto i tady zmíníme více než jednu. Jako další bychom vám doporučili Google Hangouts. Ten funguje velmi spolehlivě. Umožňuje sdílet obrazovku a chatovat s účastníky. Google nabízí podobnou službu nazvanou Meet, za tu si ale budete muset zaplatit. Koupí G Suite ale získáte podporu minimálně 100 účastníků v jednom hovoru.
Pro videokonference je vhodná i volně dostupná aplikace Messenger. Ta ale neumí sdílet obrazovky během skupinových hovorů. Facebook ale poskytuje další aplikaci, tentokrát nazvanou Workplace. Jde v podstatě o fórum, které můžete používat společně se s vými kolegy.